wat hebben we geleerd vandaag?

  • ICT kennen ze niet in Noorwegen, waarom ze er dan een studiebezoek rond organiseren is mij ook zeer de vraag.
  • zalm, heilbot, krab, … kennen ze dan weer wel, kweken ze met honderdduizenden tonnen en dat doen ze goed.
  • Het land met het hoogste geboortecijfer is Ierland (kwis gisteren, wij hadden het juist)
  • Iemand die leeft op een visboerderij, leeft daar een hele maand alleen en gaat dan naar huis voor een maand. Maar ze verdienen wel 50000 euro per jaar. Ideaal voor als je daar je doctoraat wil gaan schrijven.
  • Zalmen kunnen hoog springen.
  • De haarlak- en make-upproducenten doen hier gouden zaken, de jongeren lopen er hier heel vaak bij als die zanger van Tokio Hotel.
  • Ze hebben hier echt geld over, en toch zeggen ze dat ze niet welvarend zijn.
  • De gedachte dat inwoners van Noorwegen (of Scandinavië algemeen) heel nature-minded en milieubewust zijn, klopt niet. Hebben we met eigen ogen gezien. En ze geven het ook toe dat ze enorm grote vervuilers zijn en totaal niet bezig met het milieu. Het is eerder een imago.
  • De ‘maaltijd’ die het meest op tafel komt bij Noorse gezinnen is ‘pizza’.
  • De fjorden zijn zo onwaarschijnlijk mooi, zo onwerelds, zo sprookjesachtig, zeker bij valavond.
  • Morgen gaan we naar huis, en da’s maar goed ook. Bij het zien van een buggy krijg ik al waterlanders. Nog even en zelfs een blèrende kleine zal me kunnen vertederen.

Advertentie

Een gedachte over “wat hebben we geleerd vandaag?

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s